Metoda Direct

Nasza Metoda / Metoda Direct / Metoda Callana

Nauka oparta na mówieniu. Nasza metoda nauczania opiera się na kilku bardzo ważnych zasadach, dzięki którym nauczymy Cię w 365 dni mówić i myśleć wyłącznie po angielsku. Metoda w Speakeri to połączenie metody bezpośredniej (tzw. Metoda Callana, Metoda Direct Method for English) z metodą komunikacyjną. Gwarantuję, że jeżeli poświęcisz 365 dni na naukę to już za rok twój poziom angielskiego będzie naprawdę imponujący.

 

Oto zasady wg których uczymy w Speakeri

Po pierwsze: Metoda Callana, Metoda Direct Method for English

Stosuje regułę totalnej imersji, tzn. całkowitego zanurzenia się w języku. Oznacza to, że lekcje są prowadzone wyłącznie w języku angielskim. Bez względu na to na jakim poziomie są nasi słuchacze, lektor zawsze mówi do nich tylko po angielsku. Dzięki tej zasadzie mówią i myślą wyłącznie w języku obcym. Uczniowie, którzy rozmawiają z lektorem częściowo w języku polskim, tracą swój cenny czas i pieniądze. Może będziesz potrafił wytłumaczyć do czego jest nam strona bierna czy mowa zależna, ale czy będziesz umiał zastosować to w praktyce??? Nie polecam używania języka ojczystego na zajęciach.

Po drugie: Metoda Callana, Metoda Direct Method for English

Na każdej lekcji powtarzamy materiał z wcześniejszych zajęć. Nie tylko to co było tydzień temu lub dwa, ale powtarzamy to co przerabialiśmy pół roku temu. Takie regularne powtórki pozwolą Ci na opanowanie 99% założeń kursu. Pamiętaj! Bez powtarzania nie nauczysz się języka!

Po trzecie: Metoda Callana, Metoda Direct Method for English

Uczymy się jak małe dzieci: najpierw słuchamy co mówi lektor, potem powtarzamy na głos nowe słowa i zwroty, następnie odpowiadamy na pytania lektora. Czyli prowadzimy z lektorem oraz innymi słuchaczami dialog, rozmowę, naturalną konwersację. Czy może być coś przyjemniejszego?

Po czwarte: Metoda Callana, Metoda Direct Method for English

Wyznajemy zasadę, że najważniejsze to rozumieć kontekst, ogólne znaczenie danej wypowiedzi. Nie denerwuj się więc jeżeli na pierwszych kilku zajęciach nie będziesz rozumiał 100% tego co mówi lektor. Najważniejsze to zrozumieć kontekst. W taki sposób stymulujesz swój mózg, który po kilku zajęciach przyzwyczaja się do myślenia wyłącznie po angielsku.

Po piąte: Metoda Callana, Metoda Direct Method for English

Uczymy języka użytkowego. Co mam na myśli? Język obcy to nie tylko pojedyncze słowa i struktury gramatyczne, ale również idiomy, przysłowia, powiedzenia oraz wulgaryzmy. Aby mówić swobodnie tak jak w swoim ojczystym języku musisz wiedzieć co oznacza wyrażenia: My account is in the red, Easy come easy go, Yellow-belly czy Go to hell your fucking cunt! Założę się, że częściej użyłbyś tego ostatniego wyrażenia niż innego słowa w przypływie złości 🙂

Po szóste: Metoda Callana, Metoda Direct Method for English

Stymulujemy swój mózg po zajęciach, ale bez prac domowych. Każdy nasz słuchacz ma dostęp do specjalnej aplikacji mobilnej. Lektor wprowadza nowe słowa z lekcji do aplikacji, abyś mógł ćwiczyć angielski w formie quizu w autobusie, w poczekalni u lekarza czy leżąc na plaży. Uwaga ta aplikacja uzależnia!

Po kolejne: Metoda Callana, Metoda Direct Method for English

Kontaktujemy się z naszymi uczniami tylko po angielsku. Jeżeli więc chcesz napisać nam smsa bądź maila, prosząc o przełożenie lub odwołanie zajęć w danym dniu to odpisujemy tylko po angielsku i tego samego oczekujemy od ciebie.

Gramy w gry!:

Grama to nie drama 🙂 Najlepszym sposobem na powtórkę Present Perfect czy I okresu warunkowego jest gra planszowa, a nie nudne ćwiczenia z podręcznika 🙂

Korzystamy z materiałów autentycznych: oglądamy i komentujemy newsy, czytamy The Times, oglądamy Ted Talks. otaczamy się językiem angielskim ile się da!

Dodatkowo: Kilka razy w ciągu roku organizujemy zajęcia (zwłaszcza indywidualne) w kawiarni, po to żeby przełamać strach przed mówieniem po angielsku przy obcych, aby twój angielski nie zamknął się tylko w klasie.

 

 

Z czego korzystają nasi lektorzy na zajęciach

 • Wykorzystują swój mózg do granic możliwości
 • Wspierają się podręcznikami do Metody Callana, Metody Direct Method for English
 • Korzystają z magazynów i gazet np. English Matters, The Times, The Guardian etc.
 • Używają gier karcianych i planszowych
 • Tworzą wraz z uczniami fiszki językowe

Nasza metoda jest najlepsza dla Ciebie jeżeli już za rok chciałbyś mówić po angielsku. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy zapraszam Cię na stronę główną abyś mógł poznać naszą szkołę. Prowadzimy również fan-page na Facebooku na który również serdecznie Cię zapraszam, dzięki niemu będziesz mógł na bieżąco otrzymywać ciekawe informacje zobacz naszego bloga Jeśli poszukujesz skutecznego sposobu nauki języka angielskiego wypełnij test lub od razu zapisz się na lekcję próbną.

 

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy zapraszam Cię na:

Przejdź stronę  główną Przejdź Speakeri → Home

Prowadzimy również  fan-page na Facebooku na który również serdecznie Cię zapraszam. Dzięki niemu będziesz z nami w stałym kontakcie.

Zobacz naszego →  bloga

Wypełnij test poziomujący Test z angielskiego

Metoda Direct
mgr Aleksandra Krężlewicz, Angielski, Szkoła językowa Warszawa, Metoda Callana, Metoda Direct Method for English, Angielski Warszawa

 

Zapisz się już dziś !   –> ceny

 

Metoda Callana – Opracowany sposób szybkiej nauki języka obcego, wdrożona przez Robina Callana w 1960. Między innymi bazuje i opiera się na metodzie audio-lingwalnej, która była stosowana w wojsku w celu szybkiego opanowania przez żołnierzy języka komunikatywnego. Metoda jest obecnie stosowana w wielu szkołach.

Nauka opiera się na mówieniu. Uczniowie są wyrywkowo pytani o różne rzeczy związane ze słownictwem wprowadzanym na danej lekcji i przy braku czasu na głębsze zastanowienie się – mają udzielać odpowiedzi. Założeniem jest używanie wyłącznie języka nauczanego bez podpowiedzi w języku ojczystym uczniów. Duży nacisk kładzie się na powtórzenia materiału, bowiem w tej metodzie uczniowie nie zapisują nowych słów, nie robią notatek, aby maksymalnie skupić się na zajęciach.

Metoda Direct –  Została założona w Niemczech i Francji około 1900 roku i kontrastuje z metodą translacji gramatycznej i innymi tradycyjnymi podejściami, a także z dwujęzyczną metodą CJDodsona. Metoda Direct  została przyjęta przez kluczowe międzynarodowe szkoły językowe w latach 70 i wiele wydziałów językowych Instytutu Spraw Zagranicznych Departamentu Stanu USA w 2012 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, Metoda Direct koncentruje się na rozwoju umiejętności ustnych. Zasady, którymi kieruje się Metoda Direct:

 • Kładzie duży nacisk na praktykę i pracę ustną – słuchanie i mówienie
 • To pozwala na to, aby nowy materiał był ćwiczony zarówno w praktyce jak i w odpowiednim kontekście.
 • Zakłada, iż najlepszym sposobem nauki jest po prostu mówienie nim
 • Angażuje każdego ucznia w lekcje
 • Zakłada,że słownictwo jest ważniejsze od gramatyki, a najważniejsze jest mówienie
 • Nie pozwala uczniom na mówienie w ojczystym języku
 • Uczy podobnie, jak dziecko uczy się swojego pierwszego języka


Zapisz się na zajęcia do Speakeri, w rezultacie nareszcie opanujesz język angielski.
Uczniowie polecają naszą szkołę, ponieważ są zadowoleni z naszych kursów.

To jest najlepszą wizytówką Speakeri.

 

Przejdź stronę  główną Przejdź Speakeri → Home

Prowadzimy również  fan-page na Facebooku na który również serdecznie Cię zapraszam.

Zobacz naszego →  bloga

Zapisz się już dziś ! → ceny

 

 

Tagi:

Metoda Direct, Angielski Warszawa, Test z angielskiegoEnglish native speaker Warszawa